dcsimg

Гібіскус ( Ucraniano )

fornecido por wikipedia UK

Поширення

Поширені у Старому та Новому світі, у субтропіках та тропіках. Культивується у різко-континентальному кліматі.

На території СНД зустрічається 2 види:

Найпоширеніший вид — Гібіскус болотний (Hibiscus moscheutos) з великими квітами, шириною до 12 см, рожевими, з пурпуровими або карміновими плямами в основі віночка.

Опис

Листя більш-менш надрізне, черешчате. Квітки у більшості видів великі, витончені, з яскраво забарвленими віночками. Плід у вигляді коробочки, що розпадається на 5 стулок, за якими знаходиться насіння, яке у свою чергу покрите пушком або волокнами.

Застосування

З квіток розели (Hibiscus sabdariffa) виготовляють напій каркаде. Більшість гібіскусів давно культивуються у садах та оранжереях як декоративні рослини для живих огорож та заради витонченості їх квіток. Є привабливою кімнатною рослиною. Вимагає тепло, багато світла та простору. При правильній обрізці та поливанні може квітнути цілий рік. Найпоширеніший у кімнатній та оранжерейній культурі вид — так звана китайська троянда (Hibiscus rosa-sinensis). Це чагарник з квітами різних кольорів (часто — червоні), як прості, так і махрові. Батьківщиною його вважається Малайський архіпелаг. У тропіках культивується всюди у садах.

 src=
 src=
 src=
різнокольорові гібіскуси в Шарм-еш-Шейх

В останні 15 — 20 років виведена величезна кількість сортів гібіскуса виду «Rosa chinensis» різноманітної форми та поєднання кольорів. При запиленні використовувалися гібіскуси кількох інших видів. Hibiscus moscheutos — трав'янистий багаторічний вид, який дуже поширений у субтропічному (і більше південному) кліматі. В останні роки все ширше використовується у садах більш північних районів. Крім перерахованих вище, відомо ще кілька десятків видів та сортів, які використовуються не лише як декоративні рослини. Наприклад, Гібіскус коноплевий, або Кенаф (Hibiscus cannabinus), дає відмінний прядильний матеріал, для чого і розводиться у багатьох тропічних країнах.

Види

Рід включає понад 150 видів[1].

Список видів[2]:

Деякі види, що раніше зараховували до гібіскусу, нині віднесять до інших родів, наприклад Шаблон:Bt-latukr2 до 1794 описувався як Hibiscus esculentus та згадка цього виду серед гібіскусів може розглядатися лише як груба ботанічна помилка.

Примітки

  1. The Plant List: Hibiscus
  2. Список не повний, створений на основі даних GRIN Species Records of Hibiscus Архівовано 16 September 2014[Дата не збігається] у Wayback Machine.

Посилання

licença
cc-by-sa-3.0
direitos autorais
Автори та редактори Вікіпедії
original
visite a fonte
site do parceiro
wikipedia UK