dcsimg
Peter Gorman   cc-by-nc-sa

Opuntia (Бодликава круша) is a genus of Archaeplastida in the family кактуси.

EOL има податоци за 17 атрибути, и тоа:

Познати јавувања, собрани примероци и набљудувања на Бодликава круша. Погледајте го овој вид на GBIF