dcsimg

Vouacapoua pallidior is a species of Archaeplastida in the family бобови.

EOL има податоци за 19 атрибути, и тоа:

Познати јавувања, собрани примероци и набљудувања на Vouacapoua pallidior Ducke. Погледајте го овој вид на GBIF