dcsimg

Megarhyssa superba ( Dutch; Flemish )

provided by wikipedia NL

Insecten

Megarhyssa superba is een vliesvleugelig insect uit de familie van de gewone sluipwespen (Ichneumonidae).[1] De wetenschappelijke naam van de soort is voor het eerst geldig gepubliceerd in 1781 door Schrank.

Bronnen, noten en/of referenties
Geplaatst op:
06-07-2013
Dit artikel is een beginnetje over biologie. U wordt uitgenodigd om op bewerken te klikken om uw kennis aan dit artikel toe te voegen. Beginnetje
license
cc-by-sa-3.0
copyright
Wikipedia-auteurs en -editors
original
visit source
partner site
wikipedia NL

Мегариса рогохвостова ( Ukrainian )

provided by wikipedia UK

Морфологічні ознаки

Один з найбільших за розміром їздець, тіло якого завдовжки 32–37 мм; яйцеклад самиць в 1,1–1,6 рази більший за довжину тіла. Наличник у профіль заокруглений, з майже прямим апікальним краєм, посередині з більш-менш чітким округлим виступом, від жовтого до коричневого з чорною плямою апікально на 0,2–0,4 поверхні виступу. Голова, груди, черевце від жовто-коричневих до чорних. Лице жовте цілком або лише латерально. У самиць жовті латеральні плями на 3–5 терґітах черевця майже квадратні, наперед простягаються за дихальця. У самців черевце майже чорне, генітальні пластинки вентро-апікальні з великою овальною плямою з щетинок.

Поширення

Ареал охоплює також Західну та Центральну Європу, ряд регіонів Росії — північно-західні та центральні райони європейської частини, Далекий Схід (Приморський край, о. Сахалін).

Один з 3 відомих в фауні України видів роду Megarhyssa. Населяє Полісся, Лісостеп та Закарпаття (м. Ужгород).

Особливості біології

Дає 1 генерацію на рік. На стадії личинки — зовнішній паразит личинок різних комах-ксилофагів, переважно рогохвостів (Siricidae). Зустрічаються у мішаних та листяних лісах: на вирубках, на пеньках або стовбурах повалених дерев, на стовбурах дерев, що всихають, в місцях, які добре прогріваються сонячним промінням. Самиці довгим яйцекладом пробуравлюють товстий шар деревини, досягаючи в такий спосіб хазяїна, і відкладають на нього одне яйце. Час свердління каналу в деревині — 32–45 хв. Перед відкладанням яйця самиця необоротно паралізує хазяїна. Зимує личинка в деревині у власному коконі.

Загрози та охорона

Загрози: знищення сухих та всихаючих дерев під час санітарних вирубок лісу, застосування хімічних засобів охорони лісу тощо.

Охорона не проводиться. Популяції охороняються у листяних і мішаних лісах на території природних заповідників і заказників. У інших місцях існування виду доцільно створювати ентомологічні заказники.

Посилання

license
cc-by-sa-3.0
copyright
Автори та редактори Вікіпедії
original
visit source
partner site
wikipedia UK

Megarhyssa superba ( Vietnamese )

provided by wikipedia VI

Megarhyssa superba là một loài tò vò trong họ Ichneumonidae.[1]

Chú thích

  1. ^ Bisby F.A., Roskov Y.R., Orrell T.M., Nicolson D., Paglinawan L.E., Bailly N., Kirk P.M., Bourgoin T., Baillargeon G., Ouvrard D. (red.) (2011). “Species 2000 & ITIS Catalogue of Life: 2011 Annual Checklist.”. Species 2000: Reading, UK. Truy cập ngày 22 tháng 6 năm 2014.

Liên kết ngoài


Bài viết liên quan đến phân họ tò vò Pimplinae này vẫn còn sơ khai. Bạn có thể giúp Wikipedia bằng cách mở rộng nội dung để bài được hoàn chỉnh hơn.
license
cc-by-sa-3.0
copyright
Wikipedia tác giả và biên tập viên
original
visit source
partner site
wikipedia VI

Megarhyssa superba: Brief Summary ( Vietnamese )

provided by wikipedia VI

Megarhyssa superba là một loài tò vò trong họ Ichneumonidae.

license
cc-by-sa-3.0
copyright
Wikipedia tác giả và biên tập viên
original
visit source
partner site
wikipedia VI