dcsimg

Comprehensive Description

  Macaca sinica ( Ukrainian )
  provided by wikipedia UK

  Опис

  Довжина голови й тіла: 43 — 53 см. Довжина хвоста: 47 — 62 см. Вага самиць: 2,3 — 4,3 кг. Вага самців: 4,1 — 8,4 кг. Хутро червонуватого або жовтувато-коричневого кольору на верхніх частинах тіла і низ блідіший. Мають защічні мішки, що використовуються для перевезення їжі, а також короткі, міцні кінцівки і довгі хвости. Шкіра на обличчі гола, у самців рожева, у самиць червонувата; вуха, кордони повік і нижньої губи пігментовані чорні. Цим кремезним макакам характерна незвичайна зачіска на верхній частині голови, де волосся росте від центру короною.

  Поширення

  Ендемік Шрі-Ланки. Зустрічається в різних типах лісу на всіх висотах до приблизно 2100 м.

  Поведінка

  Це в основному деревний і денний вид. Плодоїдний, але також споживає квіти і комах, і, як відомо, робить набіги на с.г. культури і сміттєві звалища. Живуть великими групами по 8 — 43 (в середньому 20 — 25) особин з декількома дорослими самцями і самицями. У групах, існує сувора ієрархія домінування. Кіт-рибалка і пітони є основними хижаками цього виду.

  Розмноження в основному відбувається восени, самиці народжують одне маля після близько п'яти місяців вагітності. Новонароджені мають м'яке чорне хутро перші два місяці життя.

  Загрози та охорона

  Головна загроза для цього виду це втрата середовища існування у зв'язку з вторгненням плантацій і заготівлею дров. Живе в численних охоронних територіях.

  Посилання