dcsimg
Image of <i>Cyzicus californicus</i> (Packard 1883)
Creatures » » Animals » » Arthropods » » Branchiopods

Clam Shrimps & Waterfleas

Diplostraca

Kriaukliavėžiai ( Lithuanian )

provided by wikipedia LT

Kriaukliavėžias laikomi žiaunakojų vėžiagyvių Diplostraca būrio trys pobūriai: Cyclestherida, Laevicaudata ir Spinicaudata[1]. Turi kriaukleles iš dviejų dalių, panašiai kaip dvigeldžiai moliuskai. Kriaukliavėžių galva dorzoventraliai suplota, ant viršugalvio nejudrios akys, jos arti viena kitos arba susiliejusios, prieš jas paprasta nauplijinė akis. Pirma antenų pora redukuota ir nesegmentuota, antros poros antenos ilgos ir dvišakos, padengtos šereliais. Jos naudojamos plaukimui. Krūtinės segmentų 10 - 32, atitinkamai varijuoja ir kojų skaičius. Pagrindinė kojų funkcija - kvėpavimas ir maisto stūmimas burnos link.

Anksčiau Kriaukliavėžiai buvo išskiriami į atskirą būrį Conchostraca.

Šaltiniai

  1. „An Updated Classification of the Recent Crustacea“ (PDF). Martin, Joel W., and George E. Davis. Nuoroda tikrinta 2011-11-03.
"Nebaigta" Šis straipsnis apie zoologiją yra nebaigtas. Jūs galite prisidėti prie Vikipedijos papildydami šį straipsnį.
license
cc-by-sa-3.0
copyright
Vikipedijos autoriai ir redaktoriai
original
visit source
partner site
wikipedia LT

Kriaukliavėžiai: Brief Summary ( Lithuanian )

provided by wikipedia LT

Kriaukliavėžias laikomi žiaunakojų vėžiagyvių Diplostraca būrio trys pobūriai: Cyclestherida, Laevicaudata ir Spinicaudata. Turi kriaukleles iš dviejų dalių, panašiai kaip dvigeldžiai moliuskai. Kriaukliavėžių galva dorzoventraliai suplota, ant viršugalvio nejudrios akys, jos arti viena kitos arba susiliejusios, prieš jas paprasta nauplijinė akis. Pirma antenų pora redukuota ir nesegmentuota, antros poros antenos ilgos ir dvišakos, padengtos šereliais. Jos naudojamos plaukimui. Krūtinės segmentų 10 - 32, atitinkamai varijuoja ir kojų skaičius. Pagrindinė kojų funkcija - kvėpavimas ir maisto stūmimas burnos link.

Anksčiau Kriaukliavėžiai buvo išskiriami į atskirą būrį Conchostraca.

license
cc-by-sa-3.0
copyright
Vikipedijos autoriai ir redaktoriai
original
visit source
partner site
wikipedia LT