dcsimg
509.9652762.130x130
Organisms » » Plants » » Pines »

Faber's Fir

Abies fabri (Mast.) Craib

Comprehensive Description

  Abies fabri ( Ukrainian )
  provided by wikipedia UK

  Підвиди

  Є два підвиди:

  • Abies fabri subsp. fabri. Центральна і західна частини провінції Сичуань, в районах з важкими літніми мусонними опадами.
  • Abies fabri subsp. minensis. Північно-Західний Сичуань, з дещо сухим кліматом.

  Поширення, екологія

  Ендемік заходу провінції Сичуань, Китай. Чисельність населення оцінюється в багато тисяч але в фрагментованих лісах на вершинах гір або верхів'ях. Росте в середній і нижній течії річки Даду, долині річки Ціньі, на Емейшані, і горах Даляні і Сяолян, на 2000—3100 (-3600) м. В основному утворює чисті поселення або великі змішані ліси разом з Picea likiangensis, Tsuga chinensis, бамбука (Sinarundaria), різних видів Rhododendron та інших чагарників. Клімат холодний і вологий із середньою річною температурою 3-8° С і середньорічною опадів> 2000 мм. Цей вид дуже тіньовитривалий, але регенерація краще відбувається на сонячних або напівзатінених схилах.

  Морфологія

   src=
  Ялиця в тумані

  Дерева до 40 м у висоту і 100 см діаметром на рівні грудей. Кора сіра або темно-сіра, шарувата. Листки яскраво-зелені, лінійні, розміром 1,5—3 см × 2—2,5 мм, вершини виїмчасті або тупі, з 2 білими смугами на нижній поверхні. Насіннєві шишки злегка сизуваті, овально-циліндричні, розміром 6—11 × 3—4,5 см. Насіння вузько еліпсоїдне, 1,3-1,6 см у довжину в тому числі з чорно-коричневими, клиновидними крилами. Запилення відбувається у травні, насіння дозріває в жовтні.

  Використання

  Не відомо, чи є комерційно важливим деревом деревини, імовірно через обмеженість зростання. Можливо, локально використовується для будівництва. Він рідкість у вирощуванні і в основному обмежується дендраріями та ботанічними садами.

  Загрози та охорона

  Кислотні дощі є найбільш серйозною загрозою для виду, в результаті чого зниження або смерть дерев, спостерігається на Емейшані. Гора Емейшань є одною з головних «святих гір» в китайському буддизмі, отже цей вид користується захистом від експлуатації. Уряд Китаю також нещодавно ввів заборону вирубок в західному Китаї.

  Посилання


  Соснові Це незавершена стаття про родину Соснові.
  Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.