dcsimg
Image of Asian Spruce
Life » » Plants » » Pines »

Asian Spruce

Picea schrenkiana Fisch. & C. A. Mey.

Brief Summary

Comprehensive Description

  Picea schrenkiana ( Ukrainian )
  provided by wikipedia UK

  Picea schrenkiana (Ялина Шренка, кит. 雪岭杉, xueling yunshan) — вид роду ялина родини соснових.

  Вид названий на честь балтійського німця, натураліста Олександра фон Шренка (1816-1876).

  Поширення, екологія

  Країни поширення: Китай (Синьцзян); Казахстан; Киргизстан. Високогірний і субальпійських вид Центральної Азії, що живе між 1300 м і 3000 (-3600) м над рівнем моря, особливо на північних схилах і в прохолодних ярах. Росте на різних гірських ґрунтах, як правило, в скелястих місцях де просочується вода від танення снігів (вічних снігів на височинах). Клімат холодний, континентальний. Як правило, утворює чисті ліси, але іноді змішується з Abies sibirica, на більш низьких висотах з Ulmus і Populus уздовж струмків.

  Picea schrenkiana має два підвиди:

  • Picea schrenkiana subsp. schrenkiana. Разповсюджена у східному Тянь-Шані в Казахстані та Синьцзяні. Листки 2-3,5 см завдовжки.
  • Picea schrenkiana subsp. tianshanica (ялина тянь-шанська). Разповсюджена у західному Тянь-Шані, в Киргизстані. Листки 1,5-2,5 см завдовжки.

  Опис

  Дерева до 60 м заввишки і 200 см діаметра на рівні грудей, з вузько-пірамідальною кроною. Кора темно-коричнева, густо полущена. Листки прямі або дещо вигнуті, широко ромбічні в поперечному перерізі, розміром 20-35 мм × 1,5 мм, вершини гострі. Насіннєві шишки фіолетові або зелені, після дозрівання пурпурно-коричневі, циліндричні, розміром 6-11 × 2,5-3,5 см. Насіння 3-4 мм з 12-13 мм крилами. Запилення відбувається в травні-червні, насіння дозріває у вересні-жовтні.

  Використання

  Виробляє цінну деревину у великих обсягах, але експлуатація утруднена віддаленістю гір. Кілька дерев посаджені в ботанічних садах і дендраріях Європи та США.

  Загрози та охорона

  Вирубка, якщо це призводить до виснаження середовища існування за відсутністю відновлення, представляє головну загрозу цьому виду. Тільки невелика частина області існування цього виду входить в захищені області.

  Посилання


  Соснові Це незавершена стаття про родину Соснові.
  Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
  license
  cc-by-sa-3.0
  copyright
  Автори та редактори Вікіпедії
  original
  visit source
  partner site
  wikipedia UK
  ID
  2474f23583d281ff4a102a324398fd18