dcsimg

Zaluzania discoidea is a species of Archaeplastida in the family главоцветни.

EOL има податоци за 11 атрибути, и тоа:

Познати јавувања, собрани примероци и набљудувања на Zaluzania discoidea A. Gray. Погледајте го овој вид на GBIF