dcsimg
Alison Young   cc-by-nc-4.0

Ostrea conchaphila is a species of Школки in the family Ostreidae.

EOL има податоци за 27 атрибути, и тоа:

Познати јавувања, собрани примероци и набљудувања на Ostrea conchaphila Carpenter 1857. Погледајте го овој вид на GBIF