dcsimg
Bernard DUPONT   cc-by-sa-2.0

Gonocephalus is a genus of лушпари in the family Agamidae.

EOL има податоци за 11 атрибути, и тоа:

Познати јавувања, собрани примероци и набљудувања на Gonocephalus. Погледајте го овој вид на GBIF