dcsimg
Smithsonian Gardens   cc-by-nc-sa-3.0

Vanilla planifolia is a species of Archaeplastida in the family орхидеи.

EOL има податоци за 26 атрибути, и тоа:

Познати јавувања, собрани примероци и набљудувања на Vanilla planifolia Andrews. Погледајте го овој вид на GBIF