dcsimg
2006 Luigi Rignanese   cc-by-nc

Avena (Oat) is a genus of plants in the family True grasses.

EOL има податоци за 12 атрибути, и тоа:

Познати јавувања, собрани примероци и набљудувања на овес. Погледајте го овој вид на GBIF